Nalewka z bursztynu

 

Od wieków bursztyn jest obiektem pożądania nie tylko z racji wykorzystywania go do produkcji pięknej i niepowtarzalnej biżuterii, ale również dzięki leczniczym właściwościom, które są mu przypisywane. 

Wierzy się, że różne rodzaje bursztynowych maści i nalewek mogą mieć leczniczy wpływ na choroby dróg oddechowych, dolegliwości przewodu pokarmowego, bóle głowy i bóle reumatyczne. Bursztyn ma również bardzo korzystny wpływ na pracę tarczycy.

Jak zrobić nalewkę z bursztynu?

Poznaj nasz prosty i skuteczny przepis na nalewkę i przekonaj się o leczniczych właściwościach bursztynu. 

Rozdrobnione bursztyny należy wsypać do butelki, zalać 95% spirytusem i odstawić w ciemne miejsce. Po 10 dniach mikstura jest gotowa. Pamiętaj, by jej nie przecedzać! Bursztyn nie rozpuszcza się, wydziela natomiast mikroskopijne cząsteczki nadające nalewce piękny, złocisty kolor.

Nalewka z bursztynu posiada silne właściwości przeciwzapalne i przeciwbólowe. Warto skorzystać z niej, by złagodzić bóle mięśni i kości. 

Jak stosować nalewkę z bursztynu?

Bóle reumatyczne: codzienne nacieranie miejsc bolesnych.

Stany grypowe: w czasie choroby (przy gorączce) nacieramy nalewką klatkę piersiową 2 razy dziennie, jak również także spody stóp oraz miejsca pod kolanami.

Ból głowy, migrena - nacieramy nalewką środek czoła, dolne miejsca za uszami, skronie oraz przeguby rąk.

Zapalenie płuc, oskrzeli oraz silne przeziębienie - codziennie nacierać plecy i klatkę piersiową. Dodatkowo kilka kropli nalewki wcieramy w nadgarstki, skronie, kark i środek stóp.

Przeczytaj również: Tajemniczy skład chemiczny bursztynu

Poznaj naszą ofertę biżuterii z bursztynem w różnych kolorach