Kolczyki i korale z bursztynem - powrót mody lat 80.

 

Jednym z najpiękniejszych i najbardziej rozpoznawalnych naturalnych kamieni jubilerskich jest bursztyn. Wszyscy znamy jego historię, powstawał w ciągu milionów lat w wyniku krzepnięcia i twardnienia żywicy drzew iglastych. Jego ciepła, pomarańczowa, żółta lub brązowa, w najróżniejszych odcieniach utrzymana barwa, jest absolutnie wyjątkowa i sprawia, że bursztyn idealnie prezentuje się wprawiony w srebro. Warto jednak zauważyć, że pewne odcienie równie efektownie wyglądają w oprawie złota.

Korale z bursztynem

W latach osiemdziesiątych ogromną popularnością cieszyły się wykonane z bursztynu korale i kolczyki. Potem zostały zapomniane – kojarzyły się z babcinymi stylizacjami i czymś, co nie przystoi nowoczesnej kobiecie. Dzisiaj jednak moda na nie wraca. Każda kobieta, która chce być modna i jednocześnie zależy jej na tym, aby prezentować się świetnie, powinna mieć w swojej szkatułce wykonane z bursztynu korale.

 korale z bursztynem

Polski bursztyn charakteryzują się wielością kształtów, kolorów i odcieni. Niemniej jednak wykonane z tego miodowego kruszcu korale lub naszyjniki doskonale prezentują się bez względu na rodzaj sylwetki, kolor włosów i oczu oraz odcień cery. Noszone są dzisiaj przez kobiety w bardzo różnym wieku. Sięgają po nie panie starsze, te w średnim wieku, jak i kobiety naprawdę młode. Świetnie wyglądają na ciemnych ubraniach, które wyraźnie eksponują ich urok.

Warto zakładać je na przykład do czarnego golfu oraz klasycznej marynarki. Tworzy się w ten sposób niezwykły look, który doskonale sprawdza się zarówno na oficjalnych spotkaniach, jak i wyjściach mniej formalnych. Korale naszyjniki z bursztynem nosić mogą kobiety biznesu, jak i panie, które wybierają się właśnie na niezobowiązującą kolację ze znajomymi. 


Moda na bursztyn

Bursztyn to kamień niezwykłej urody. Jego miodowa barwa pięknie wygląda zarówno na materiale, jak i gołym ciele. Dzięki temu można taką biżuterię nosić zarówno do wydekoltowanych letnich sukienek, jak i wspomnianych już golfów. Zawsze uzyska się przy tym zachwycający efekt. Korale z bursztynu są dzisiaj doceniane przez wszystkich projektantów mody. Coraz częściej sięgają oni właśnie po bursztyn, który dostrzec można na pokazach najnowszych kolekcji. Dzisiaj korale lub naszyjniki z bursztynem są bez wątpienia tym rodzajem biżuterii, który powinien znaleźć się w szkatułce każdej kobiety, która chce uchodzić za modną.

Bursztyn jest dziś trudny do zastąpienia.

 Ceniony jest nie tylko ze względu na swoje wartości estetyczne, ale dodatkowo przypisuje się mu oddziaływania lecznicze. Podobno skutecznie działa na reumatyzm, astmę, czy schorzenia laryngologiczne, poza tym niweluje ponoć skutki negatywnej energii, a dodaje pogody ducha i polepsza nastrój.

Kolczyki z bursztynem - idealne na każdą okazję

Doskonałym uzupełnieniem niemalże każdego stroju są również kolczyki bursztynem. Pasują zarówno do codziennego stroju, jak i do wyjściowej sukni. Czy to wiszące, czy w formie sztyftów, będą stanowić ozdobę każdej kreacji. Są ponadto znakomitym pomysłem na prezent, na tyle elegancki i zarazem klasyczny, że przypadnie do gustu każdej kobiecie.

Bursztyn jest kamieniem żywicznym absolutnie wyjątkowym, w zasadzie każdy pojedynczy odłamek to unikat, charakteryzujący się innym, naturalnym wzorem, niekiedy z uwięzionymi we wnętrzu pęcherzykami powietrza, roślinami czy owadami. O jego niezwykłości świadczy także ogromna rozmaitość barw, występuje bowiem w wielu kolorach: żółtym, złotym, brązowym, mlecznobiałym, zielonkawym, czerwonym, a nawet niebieskim i czarnym, choć bursztyn w dwóch ostatnich odcieniach to raczej rzadkość. Z tego właśnie względu nawet najskromniejsze kolczyki z bursztynem mogą stanowić najzupełniej wyjątkową i oryginalną ozdobę.

 

 

Przeczytaj również: Tajemniczy skład chemiczny bursztynu

Dowiedz się więcej o niezwykłych właściwościach bursztynu

Poznaj naszą ofertę biżuterii z bursztynem w różnych kolorach